Hoppa till sidans innehåll

Deltagare Regionsverksamheten


Från säsongen 2015/16 är regionsverksamheten öppen för alla aktiva U16-deltagare (15 & 16 år) 

----------------------------------------------------------------------------

Åkare uttagna till i Team Region 3, 2014-2015

Åkare födda 1999
Alma Stridh                             Örebro
Emma Hammergård               Gävle
Emma Wähl                            Norrbärke
Hedvig Fries                            Borlänge
Julia Litzén                              Idre
Julia Åberg                              Avesta
Lovisa Jensen                         Orsa
Sara Bruhn                              Falun
Edvin Nilsson                          Sälen
Fredrik Axelsson                     Karlstad
Jesper Brändholm                   Sälen
Johan Hagberg                       Avesta
Linus Lundqvist                       Karlstad  

Åkare födda 2000
Alice Larsson                          Sälen
Alma Fahgén                          Norrbärke
Ebba Kling Andersson            Borlänge
Elin Pettersson                       Örebro
Felicia Lind                             Borlänge
Sofia Andersson-Hedgren      Malung
Vilma Antfolk                          Borlänge
Arvid Roos                              Kungsberget
Carl Setterström                     Karlstad
Edvin Sundberg                      Örebro
Erik Hultman                           Karlskoga
Gusten Berglund                     Karlstad
Mikael Semdahl                      Borlänge
Rickard Forsman                    Malung

----------------------------------------------------------------------------

Regionslag 2013-14

Deltagare regionverksamheten 2013/14
----------------------------------------------------------------------------

Regionslag 2012-13

Födda 1999

Amanda Värjö Gävle
Amanda Östlund Norrbärke
Edvin Nilsson Sälen
Emma Hammergård Gävle
Jesper Brändholm Sälen
Johan Hagberg Avesta
Julia Litzén Idre
Julia Näslund Kungsberget
Julia Åberg Avesta
Linus Lundqvist Karlstads SLK
Lovisa Jensen Orsa

Födda 1998

Alexander Antfolk Borlänge
Alexandra Bauer Mora
David Törnqvist Borlänge
Emil Andren Borlänge
Erik Petersson Valfjället
Fanny Axelsson Mora
Filippa Melin Kil
Joel Selling Mora
Linnea Berger Kil
Matilda Holmberg Malung
Ronja Andersson Sälen
Signe Nygård Rättvik
Tobias Berglund Kil

Födda 1997

Adam Ahlin Örebro
Alfred Kindberg Kil
Clara Fäldt Borlänge
Daniel Jorälv-Wermlund Arvika
Fabian Nyman Sälen
Filip Grahn Kil
Gustav Haga Mora
Jonatan Klausner Waldesjö Örebro
Jonathan Skördelid Gävle
Lisa Andersson Gävle
Lisa Lifvendahl Sälen
Louise Ekman Gävle
Malin Persson Borlänge
Marcus Larsson Rättvik
Martin Bergman Falun
Matilda Grunden Sälen
Minna Åström Örebro
Niklas Alander Grängesberg
Oscar Pellesgård Borlänge
Sara Nilsson
Sebastian Brändholm Sälen
Simon Röhr Arvika
Sofia Raij Kil

Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:54
Blå sidopuff SSF TA
Blå sidopuff Skidor vill
idrottslyftet_316x103
FIS_316x103
 

Postadress:
Värmlands Skidförbund
Idrottens Hus, Box 10
651 02 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
651 02 Karlstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info